Hurá na nákupy

Autor: Zuzana Durdiaková | 7.6.2015 o 8:27 | Karma článku: 7,98 | Prečítané:  260x

Pamätáte sa na nedeľné Dietlove seriály ?ja osobne som mala rada tú nedeľnú atmosféru, keď mama varila  obed a v telke bežal seriál. Jeden z nich bol aj - Žena za pultom ....

Už dávno nieje čas malých obchodov , kde  boli predavači, lepšie povedané predavačky pááánmi. Len na nich záležalo čo vytiahnu spod pultu, lebo za ,,komunistov“ bol podpultový tovar vzácnosťou a veru nie každý sa k nemu dostal.

Nedostatkové artikle sa striedali v cykloch za sebou a tak raz nebol olej, potom práškový cukor, toaletný papier, prach na pranie.. banány boli len na Vianoce. Stáli sme v šórach takmer na všetko a to nehovorím, že na práčky a chladničky sme aj stanovali. Mohli sme sa aj pokrájať , proste to akosi nefungovalo. Niee, všetko nebolo  zlé,  malo to aj svoje čaro. V potravinách voňala čerstvo zomletá káva, nákup sme si dávali do plátených tašiek a nikomu nič nebolo. Ceny boli rovnaké a tak sme nemuseli pobehovať za akciami cez pol mesta.Táto doba je dávno preč a my tu máme veľké supermarkety a áno aj malé sukromné butiky či obchodíky. Rozmanitého tovaru je všade dosť a je dostupný pre každého podľa jeho možností. Plátené tašky nahradili plastové, na všetko treba mikroténové sáčky  a plastové rukavice, ktoré neprospievaju nášmu životnému prostrediu. Predavači musia byť za minimálnu mzdu úctiví, usmiati, zaprajú nám pekný deň-majú to v popise práce, niektori to majú možno v sebe. My vážení zákazníci, poniektorí  sme si zamenili predavačov najmä tých pri pokladni za hromozvody našich zlých pocitov a nespokojnosti. Pokladníci môžu za to, že nieje správna cenovka na tovare, že ste si niekto nezvážil zemiaky, že dlho stojíme v rade. Všetci máme svoje pocity, máme starosti, problémy, alebo  zlý deň. Len nieje na mieste vybúriť sa na niekom, kto za to všetko nemôže. Nerobme si zbytočne zle, budme k sebe lepší,usmejme sa na seba..vrati sa nám to, uvidite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zomrel Gene Cernan, posledný muž, ktorý kráčal po Mesiaci

Cernan strávil na povrchu Mesiaca 73 hodín. Astronaut mal slovensko-českých predkov.

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Dopravca končí koncom januára.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.


Už ste čítali?